1. Opis skryptu fxnews
  2. Wymagania techniczne
  3. Kto może przyłączyć się do testowania skryptu
  4. Korzyści
  5. Pozostałe informacje
  6. Formularz zgłoszeniowy


Opis skryptu fxnews

Fxnews to prosty w obsłudze skrypt newsów. Daje możliwość szybkiego dodawania wiadomości do stron zbudowanych w html i php. Nie trzeba znać żadnego z tych jeżyków, newsy dodawane są przez panel administracyjny w postaci tekstu. Do newsa można tez dodawać zdjęcia. Na stronie głównej wyświetlana jest lista newsów wraz ze zdjęciem. Po kliknięciu 'więcej' przechodzi się do podstrony z pełnym newsem.

W panelu administracyjnym można ustalić, jaka ilość tekstu ma być wyświetlana dla każdego newsa, oraz ile ma być newsów. Pozostałe newsy są w archiwum, do którego link jest na dole strony. Dostęp do panelu maja 2 rodzaje użytkowników: admini i newsmani. Admin ma dostęp do wszystkiego, natomiast newsman tylko do dodawania i edycji newsów. A wiec newsy może dodawać więcej niż 1 osoba.

Wygląd - dużą zaletą skryptu jest to, że stronę, na której są wyświetlane newsy można wyglądem dostosować do każdej strony internetowej. Służy do tego osobny dział w panelu administracyjnym. Ustala się tam, jaka ma być czcionka, kolor dla tytułu i tekst, jakie ma być tło, linki itd.


Wymagania techniczne

Skrypt jest napisany w php i działa na serwerach, które obsługują php (obecnie większość serwerów ma obsługę php, łącznie z darmowymi serwerami) Serwer, na którym ma działać skrypt musi mieć wyłączony 'safe mode'. Jeśli nie wiesz czy twój serwer ma włączony czy wyłączony safe mode sprawdź na stronie swojego usługodawcy.

Są 2 wersje skryptu:
a. do niego potrzebna jest tez baza danych mysql
b. nie wymaga bazy danych, ale za to nie można do wiadomości dołączać zdjęć


Kto może przyłączyć się do testowania skryptu

Udział w testowaniu tego skryptu może wziąć każdy, kto ma własna stronę www. Strona może być napisana w php lub html.
Jeśli prowadzisz blog, stronę o swoim hobby lub o innej tematyce przyłącz się do testów.

Uwaga ! Strony o tematyce niezgodnej z polskim prawem (min strony erotyczne) oraz strony o zakładach bukmacherskich nie będą akceptowane. Ponieważ po zakończeniu testów każdy biorący w nich udział dostanie skrypt fxnews za darmo, ta oferta nie jest skierowana do osób, które bezpośrednio zarabiają na swoich stronach. Będą oni mogli kupić skrypt za 3 tygodnie, kiedy wejdzie do sprzedaży.


Korzyści

Każda strona, która razem z nami będzie testować skrypt fxnews, po okresie testów dostanie go na własność.
Poprosimy tylko o umieszczenie linku z nazwa skryptu na samym dole newsów.

Będziemy chcieli również żeby osoba testująca skrypt wypełniła ankietę na temat jak spawowa się skrypt, jakie są jego wady i zalety. Ankieta będzie zupełnie anonimowa.
W zamian my na stronie domowej skryptu umieścimy listę stron, które nam pomagały w testach wraz z linkami do tych stron i krótkim opisem.


Pozostałe informacje

Czas trwania testów to 2 tygodnie od 27.06 do 10.07. Przez okres testów skrypty będą znajdowały się na naszym serwerze. Każdy z testujących będzie miał dostęp do swojego panelu administracyjnego i będzie mógł korzystać w pełni ze skryptu. Dodane newsy będą wyświetlane na jego stronie, a wiec wszystko będzie tak jakby już miał skrypt u siebie.
Dlaczego w takim razie nie damy plików skryptu od razu? Jeśli podczas testów pojawią się jakieś problemy to będziemy mogli szybko je usunąć w każdym ze skryptów.

Po okresie testów jako podziękowanie za pomoc każdy dostanie od nas skrypt fxnews, pełna wersje instalacyjna wraz z baza swoich newsów. Żadne informacje, które zostały dodane nie będą utracone.

Do testów potrzebujemy ok. 10 stron (osób). Można się zgłaszać nawet po 27.06, wtedy okres testowy zostanie przedłużony dla danej osoby.


Zapraszamy do współpracy.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżejFormularz zgłoszeniowy

Adres Twojej strony
Nazwa Twojej strony
E-mail kontaktowy

Jaką wersje chcesz testować:
  tą, która wymaga bazy mysql
  tą, która nie wymaga bazy (do newsów nie można dodawac zdjec)